Produkty wizerunkowe

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Kraina wielkich jezior mazurskich - Węgorzewo

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich zwana także „Krainą Tysiąca Jezior” to najpiękniejszy krajobrazowo i najatrakcyjniejszy turystycznie region w Polsce. Kojarzony jest przede wszystkim z żaglami, wiatrem i szantami, malowniczymi pejzażami, lasami pełnymi zwierząt i dziką przyrodą.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest częścią Zielonych Płuc Polski. Region co roku odwiedzany jest przez tysiące turystów z kraju, jak i z zagranicy. Bogactwo jezior, połączonych siecią kanałów, sprawia, że panują tu wręcz idealne warunki dla miłośników turystyki wodnej.

Szlak rozpoczynający się w Węgorzewie przebiega przez największe miejscowości krainy: Giżycko, Ryn, Mikołajki, z których popłynąć można do Rucianego-Nidy lub do Pisza. Płynąc w kierunku Pisza dociera się do największego w Polsce jeziora Śniardwy, nazywanego „Morzem Mazur”.

Podczas rejsu warto zatrzymać się w miejscowościach leżących na szlaku i poznać bogactwo historycznych i kulturowych zabytków tego regionu:
późnogotycki kościół pw. św. Piotra i Pawła, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, kwatery Naczelnego Dowództwa Niemieckich Wojsk Lądowych w Mamerkach oraz Twierdzę Boyen w Giżycku. Warto zawitać do Rynu i zobaczyć m.in. zamek krzyżacki z XIV wieku, a także do Pisza, leżącego na obszarze jednego z największych w Polsce parków krajobrazowych. Rzeka Krutynia przepływająca przez Puszczę Piską zachwyca malowniczymi widokami i jest rajem dla kajakarzy.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to nie tylko drogi wodne, ale także rozbudowana sieć szlaków dla zwolenników turystyki pieszej i rowerowej. Odbywa się tu mnóstwo imprez sportowych i kulturalnych. Liczne tawerny i restauracje zachęcają turystów do spróbowania specjałów kuchni regionu. Bogata oferta turystyczna tej krainy z pewnością każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń. 

Więcej informacji...

Kraina Kanału Elbląskiego

Kraina Kanału Elbląskiego - Pochylnia w Kątach

Kraina Kanału Elbląskiego to obszar znajdujący się na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego, słynący z piękna krajobrazu, bogactwa zabytków, a także gościnności i serdeczności jego mieszkańców. Kanał Elbląski jest jedną z najchętniej wykorzystywanych turystycznie atrakcji regionu. Stanowi swoistą perłę na mapie Warmii, Mazur i Powiśla.

Urządzenia pracujące na kanale funkcjonują bez technicznych innowacji od 150 lat. Odpowiedzialny za budowę kanału inżynier Georg Jakob Steenke umożliwił połączenie jeziora Druzno z wyżej położonymi akwenami, znajdującymi się na południe od Elbląga. Różnica poziomów wynosząca około 100 metrów
(99,5 – 103,4), pokonywana jest przez wodę przez unikatowy system pochylni w Całunach Nowych, Jeleniach, Oleśnicy, Kątach, Buczyńcu oraz dzięki czterem śluzom. Kraina Kanału Elbląskiego to, poza licznymi atrakcjami historycznymi i kulturowymi – wspaniały obszar dla wielbicieli żeglarstwa. Rozpoczynając rejs na najdłuższym jeziorze w Polsce – Jezioraku (27 km długości), można popłynąć do Miłomłyna i Ostródy, gdzie warto spróbować swoich sił korzystając z wyciągu do nart wodnych. Będąc w krainie koniecznie należy odwiedzić Iławę i Elbląg – jedno z najstarszych miast Polski. Wodną przygodę na obszarze kanału można przeżyć także podczas rejsu statkiem pasażerskim lub kajakiem. Dla zwolenników turystyki rowerowej przygotowano ponad 600 km szlaków, a miłośnicy pieszych wycieczek mogą skorzystać z licznych ścieżek i szlaków wytyczonych wśród lasów i łąk. Podczas wędrówek można obejrzeć i zwiedzić wiele starannie oznakowanych zabytków. Kraina Kanału Elbląskiego oddaje do dyspozycji ośrodki wypoczynkowe, kompleksy SPA, hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne oraz pola namiotowe.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

Więcej informacji...