Pomost na jeziorze Isąg

(0)

Drewniany pomost z tarasem widokowym znajdujący się na jeziorze Isąg w pobliżu miejscowości Pelnik, przy parkingu drogi wojewódzkiej nr 527 Morąg – Olsztyn. Z pomostu roztacza się zapierający dech widok na jezioro Isąg. Ja jeziorze znajdują się trzy, malowniczo położone wyspy, z których największa ma powierzchnię około 3,5 ha.

Przez jezioro przepływa uchodząca do Zalewu Wiślanego rzeka Pasłęka, którą można odbyć malownicze spływy kajakowe. Jezioro Isąg i rzeka Pasłękaznajdują się w rezerwacie przyrody, chroniącym populacje bobra. Rezerwat „Ostoja bobrów na rzece Pasłęce” został utworzony w 1970 r i jest największym rezerwatem w województwie warmińsko-mazurskim, o powierzchni 4239,97 ha. Jest to rezerwat o dużych walorach przyrodniczych i zróżnicowany krajobrazowo.

Atrakcje w pobliżu

Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej

Kościół p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej

Według niektórych podań świątynia istniała w tym miejscu już w 1279 r. Obecnie istniejący budynek świątyni wybudowano około 1407 r., natomiast wieżę dobudowano ok. 1700 r. Pomocy finansowej przy budowie świątyni udzielił sam Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego Ulryk von Jungingen. W 1414 r. kościół został poważnie zniszczony na skutek prowadzonych działań wojennych. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna