Most widokowy Sztynort

(0)

Największy na Mazurach most, wzniesiony na przesmyku między jeziorami Dargin i Kirsajty. Most Sztynorcki jest wspaniałym miejscem widokowym, skłaniającym do podziwu i respektu wobec mazurskiej przyrody, z którego rozciągają się przepiękne widoki na rozległe jezioro Dargin i niewielkie jezioro Kirsajty prowadzące do Mamr. 

Most znajduje się na szlaku żeglownym Wielkich Jezior Mazurskich, w związku z czym wszelkie jachty zmierzające z północy na południe i odwrotnie, muszą się tutaj zatrzymać, aby przed mostową przeprawą położyć maszt. Po zachodniej stronie mostu, nad Kirsajtami usytuowana jest niewielka przystań, a tuż przy niej grill-bar, w którym latem, przesiadują żeglarze.

Niedaleko mostu, nad jeziorem Kirsajty znajduje się rezerwat leśny Mokre o pow. 7 ha z blisko 150 letnim fragmentem lasu łęgowego, jedynego takiego na Pojezierzu Mazurskim łączącego się ze parkiem dworskim przy pałacu Lehndorffów.

Atrakcje w pobliżu

Punkt widokowy nad jeziorem Święcajty

Punkt widokowy nad jeziorem Święcajty

Jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na Mazurach znajduje się przy rosyjsko-niemieckim cmentarzu z okresu I wojny światowej, położonym nad jeziorem Święcajty. Cmentarz w kształcie podkowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na jezioro i Wyspę Kocią oraz Półwysep Kalski porastają okazałe sosny. Stanowi on doskonałe miejsce do podziwiania zachodów słońca.

Promenada Węgorzewska

Promenada Węgorzewska

Otoczona bujną zielenią nadbrzeżna ścieżka pieszo-rowerowa o długości około 4,2 km, stanowi część trasy rowerowej „Pętla Węgorzewska”. Trasa biegnąca od stadionu miejskiego wzdłuż Węgorapy, Kanału Młyńskiego i Węgorzewskiego do mola i Plaży Miejskiej „Mamry” jest jednym z ulubionych miejsc rowerzystów, rolkarzy, spacerowiczów, wędkarzy, miłośników nordicwalkingu, i turystów.

Muzeum Kultury Ludowej

Muzeum Kultury Ludowej

Muzeum Kultury Ludowej powstało w 1991 r. i mieści się w zabytkowym podmiejskim dworku z 1737 r. Budynek główny jest jedną z najstarszych budowli w Węgorzewie.

Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie

Muzeum Tradycji Kolejowej w Węgorzewie

Muzeum Tradycji Kolejowej działa w budynku dawnego dworca kolejowego. Zgromadzono w nim zbiory obrazujące historię kolejnictwa na obszarze Prus Wschodnich oraz eksponaty związane z kolejami mazurskimi. Obok różnego rodzaju fotografii, map i dokumentów, można tutaj zobaczyć już zabytkowe elementy taboru kolejowego i urządzenia techniczne związane z jego obsługą, tablice informacyjne, mundury i inne ciekawostki.

Późnogotycki kościół parafialny p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła

Późnogotycki kościół parafialny p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła

Późnogotycki kościół parafialny p.w. św. Piotra i Pawła zbudowany w latach 1605-1611 jest najcenniejszym zabytkiem Węgorzewa. Wieża kościelna ma wysokość 32 m.

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna