Trasy rowerowe w okolicach Mikołajek

(0)

Tereny wokół Mikołajek obfitują w niezwykle malownicze krajobrazy. Ich podziwianie z perspektywy roweru jest niepowtarzalnym przeżyciem. Ułatwiają to liczne trasy rowerowe wytyczone w bliższej i dalszej okolicy miasta. Z pewnością znajdą wśród nich coś dla siebie miłośnicy spokojnej jazdy, którzy uwielbiają delektować się widokami. 

Osoby uzależnione od adrenaliny również nie będą miały powodów do narzekania. Na leśnych duktach czekają na nich strome zjazdy, ostre zakręty i przeszkody na drodze, np. rozlewiska, przez które trzeba przenosić rower.

Miłośnikom krótkich, spacerowych dystansów można polecić trasę z Mikołajek do Łuknajna lub okrążenie jeziora Łuknajno. Średniej długości trasy rodzinne (30-40 km) poprowadzą rowerzystów wzdłuż zachodniego lub wschodniego brzegu jeziora Tałty. Trasy leśne (22-27 km) powiodą ich na południe – brzegiem jezior Mikołajskiego i Bełdany, albo na południowy wschód – do Nadleśnictwa Strzałowo. Najodważniejsi mogą zmierzyć się ze Śniardwami – dłuższa wersja wytyczonego wokół nich szlaku ma długość blisko 100 km.

Atrakcje w pobliżu

Rodzinny wypoczynek w Mikołajkach

Rodzinny wypoczynek w Mikołajkach

Mikołajki to miasto idealne do wypoczynku rodzin z dziećmi. Są tutaj miejsca, w których najmłodsi będą mogli bezpiecznie się wyszaleć. Niewątpliwie jednym z nich jest duży plac zabaw znajdujący się przy ul. Kolejowej.

Kościół ewangelicko-augsburski oraz Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach

Kościół ewangelicko-augsburski oraz Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach

Charakterystycznym elementem panoramy Mikołajek jest strzelista wieża kościoła ewangelicko-augsburskiego pw. Świętej Trójcy, wznoszącego się na placu Kościelnym. Klasycystyczna budowla powstawała w latach 1841-1842. Autorem projektu był znany architekt Karol Fryderyk Schinkel. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna