Trasy rowerowe w okolicach Mikołajek

(0)

Tereny wokół Mikołajek obfitują w niezwykle malownicze krajobrazy. Ich podziwianie z perspektywy roweru jest niepowtarzalnym przeżyciem. Ułatwiają to liczne trasy rowerowe wytyczone w bliższej i dalszej okolicy miasta. Z pewnością znajdą wśród nich coś dla siebie miłośnicy spokojnej jazdy, którzy uwielbiają delektować się widokami. 

Osoby uzależnione od adrenaliny również nie będą miały powodów do narzekania. Na leśnych duktach czekają na nich strome zjazdy, ostre zakręty i przeszkody na drodze, np. rozlewiska, przez które trzeba przenosić rower.

Miłośnikom krótkich, spacerowych dystansów można polecić trasę z Mikołajek do Łuknajna lub okrążenie jeziora Łuknajno. Średniej długości trasy rodzinne (30-40 km) poprowadzą rowerzystów wzdłuż zachodniego lub wschodniego brzegu jeziora Tałty. Trasy leśne (22-27 km) powiodą ich na południe – brzegiem jezior Mikołajskiego i Bełdany, albo na południowy wschód – do Nadleśnictwa Strzałowo. Najodważniejsi mogą zmierzyć się ze Śniardwami – dłuższa wersja wytyczonego wokół nich szlaku ma długość blisko 100 km.

Atrakcje w pobliżu

Rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno

Rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno

Jezioro Łuknajno to jedyny w Polsce rezerwat utworzono dla ochrony łabędzia niemego. Leżący 5 km od Mikołajek zbiornik wodny gości jedną z największych w Europie kolonii tych ptaków. Gdy policzono ich populację, okazało się, że przebywa tam nawet 2000 osobników. 

Rejsy statkami wycieczkowymi z Mikołajek

Rejsy statkami wycieczkowymi z Mikołajek

Odwiedzając Mikołajki, warto skorzystać z rejsów statkami białej floty. W sezonie letnim (od maja do września) przy nabrzeżu, w okolicach kładki dla pieszych, stoją statki wycieczkowe gotowe, aby wyruszyć w urokliwy rejs po mazurskich jeziorach. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna