Rodzinny wypoczynek w Mikołajkach

(0)

Mikołajki to miasto idealne do wypoczynku rodzin z dziećmi. Są tutaj miejsca, w których najmłodsi będą mogli bezpiecznie się wyszaleć. Niewątpliwie jednym z nich jest duży plac zabaw znajdujący się przy ul. Kolejowej.

Nowa inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Mikołajek, ale również wśród odwiedzających je turystów. Dorośli również znajdą tutaj coś dla siebie – na placu zainstalowano wysokiej klasy siłownię na wolnym powietrzu.

Drugie miejsce przyjazne rodzinom to plaża miejska, na której można oddawać się wodnym szaleństwom. Zrewitalizowane kąpielisko jest stale obserwowane przez ratowników MOPR, którzy mają tutaj swoją bazę. Nowoczesne i obszerne pomosty stanowią doskonałe rozwiązanie dla opalających się turystów. Miłośnicy plażowej piłki siatkowej mają zaś do dyspozycji boisko, na którym mogą sprawdzić swe umiejętności.

W parku pomiędzy mostami znajduje się enklawa spokoju. Jest to kolejne miejsce, w którym chętnie wypoczywają rodzice z dziećmi.

Atrakcje w pobliżu

Rejsy statkami wycieczkowymi z Mikołajek

Rejsy statkami wycieczkowymi z Mikołajek

Odwiedzając Mikołajki, warto skorzystać z rejsów statkami białej floty. W sezonie letnim (od maja do września) przy nabrzeżu, w okolicach kładki dla pieszych, stoją statki wycieczkowe gotowe, aby wyruszyć w urokliwy rejs po mazurskich jeziorach. 

Rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno

Rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno

Jezioro Łuknajno to jedyny w Polsce rezerwat utworzono dla ochrony łabędzia niemego. Leżący 5 km od Mikołajek zbiornik wodny gości jedną z największych w Europie kolonii tych ptaków. Gdy policzono ich populację, okazało się, że przebywa tam nawet 2000 osobników. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna