Kościół ewangelicko-augsburski oraz Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach

(0)

Charakterystycznym elementem panoramy Mikołajek jest strzelista wieża kościoła ewangelicko-augsburskiego pw. Świętej Trójcy, wznoszącego się na placu Kościelnym. Klasycystyczna budowla powstawała w latach 1841-1842. Autorem projektu był znany architekt Karol Fryderyk Schinkel. 

Wieża z dzwonnicą zostały dobudowane prawie 40 lat później. Wewnątrz świątyni można obejrzeć m.in.: sklepienie kolebkowe z kasetonami, organy, drewniane empory, obrazy i tablice pamiątkowe z XVII i XIX wieku.

Tuż przy kościele działa Muzeum Reformacji Polskiej, założone w 1973 roku przez księdza Stanisława Pilcha-Pilchowskiego, pełniącego wówczas funkcję proboszcza parafii. W Polsce działają tylko dwie tego typu placówki. W zasobach mikołajskiego muzeum można oglądać zbiór zabytków piśmiennictwa i drukarstwa polskiego powstałych na Mazurach w ubiegłych wiekach. Dla zwiedzających obiekt otwarty jest wiosną i latem w godzinach od 9.00 do 17.00. Muzeum zapewnia przewodnika, który może oprowadzać również grupy niemieckojęzyczne.

Atrakcje w pobliżu

Rodzinny wypoczynek w Mikołajkach

Rodzinny wypoczynek w Mikołajkach

Mikołajki to miasto idealne do wypoczynku rodzin z dziećmi. Są tutaj miejsca, w których najmłodsi będą mogli bezpiecznie się wyszaleć. Niewątpliwie jednym z nich jest duży plac zabaw znajdujący się przy ul. Kolejowej.

Rejsy statkami wycieczkowymi z Mikołajek

Rejsy statkami wycieczkowymi z Mikołajek

Odwiedzając Mikołajki, warto skorzystać z rejsów statkami białej floty. W sezonie letnim (od maja do września) przy nabrzeżu, w okolicach kładki dla pieszych, stoją statki wycieczkowe gotowe, aby wyruszyć w urokliwy rejs po mazurskich jeziorach. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna