Rejsy statkami wycieczkowymi z Mikołajek

(0)

Odwiedzając Mikołajki, warto skorzystać z rejsów statkami białej floty. W sezonie letnim (od maja do września) przy nabrzeżu, w okolicach kładki dla pieszych, stoją statki wycieczkowe gotowe, aby wyruszyć w urokliwy rejs po mazurskich jeziorach. 

Do wyboru jest wiele atrakcyjnych tras. Podczas gdy jedni zechcą oglądać piękno jeziora Śniardwy, drudzy mogą odbyć podróż do Giżycka bądź Rynu. Inni, podziwiając uroki jeziora Bełdany, dotrą do miejscowości Ruciane-Nida.

Na szczególną uwagę zasługuje rejs po Śniardwach. To największe jezioro w Polsce nazywane jest również Mazurskim Morzem. Każdy uczestnik wyprawy może liczyć na przepiękne widoki oraz niezapomniane wrażenia obcowania z naturą na wyciągniecie ręki. Najkrótsza wycieczka po Śniardwach zajmuje około półtorej godziny. Natomiast na rejsy do innych miast warto zarezerwować sobie cały dzień.

Atrakcje w pobliżu

Rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno

Rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno

Jezioro Łuknajno to jedyny w Polsce rezerwat utworzono dla ochrony łabędzia niemego. Leżący 5 km od Mikołajek zbiornik wodny gości jedną z największych w Europie kolonii tych ptaków. Gdy policzono ich populację, okazało się, że przebywa tam nawet 2000 osobników. 

Trasy rowerowe w okolicach Mikołajek

Trasy rowerowe w okolicach Mikołajek

Tereny wokół Mikołajek obfitują w niezwykle malownicze krajobrazy. Ich podziwianie z perspektywy roweru jest niepowtarzalnym przeżyciem. Ułatwiają to liczne trasy rowerowe wytyczone w bliższej i dalszej okolicy miasta. Z pewnością znajdą wśród nich coś dla siebie miłośnicy spokojnej jazdy, którzy uwielbiają delektować się widokami. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna