Muzeum Warmii i Mazur

(0)

O dawnych dziejach przypominają muzea:

Muzeum Warmii i Mazur mieści się w zabytkowym Ratuszu. Posiada własne zbiory artystyczno-historyczne, etnograficzne i numizmatyczne z różnych okresów historycznych. Stałe ekspozycje to: „Okolice Mrągowa w pradziejach” oraz „Ernst Wiechert”. Odwiedzający mogą obejrzeć eksponaty z epoki neolitu, brązu i żelaza, mapy, dokumenty, zdjęcia, artefakty z Mrągowa i regionu, w tym portret Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza, pieczęcie miejskie z XVII i XVIII w., stare księgi parafialne, monety miejskie.

Atrakcje w pobliżu

Koszary wojskowe w Mrągowie

Koszary wojskowe w Mrągowie

Dawne koszary piechoty przy ul. Wojska Polskiego to zespół 22 zabytkowych budynków z przełomu XIX i XX wieku. Na kompleks składają się: koszarowce, biuro przepustek, kasyno oficerskie, budynki administracyjne i gospodarcze, place musztry. Koszary stanowią jeden z najlepiej zachowanych przykładów pruskiej architektury neogotyckiej w regionie.

Wypoczynek nad wodą

Wypoczynek nad wodą

Oczywistą atrakcją turystyczną Mrągowa, wynikającą z położenia pomiędzy jeziorami jest możliwość skorzystania z dwóch strzeżonych plaż, znajdujących się na terenie miasta. W pobliżu plaż działają wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz boiska do siatkówki i koszykówki. Wspaniałą propozycję dla rodziców z dziećmi stanowią place zabaw.

Mrongoville

Mrongoville

Western City „Mrongoville”, odwzorowanie typowego XIX-wiecznego miasteczka z Dzikiego Zachodu, to jedna z największych atrakcji województwa warmińsko-mazurskiego.

Zabytki miasta

Zabytki miasta

Historia miasta wyraża się poprzez zabytki:

Mrągowo rowerową stolicą Mazur

Mrągowo rowerową stolicą Mazur

Mrągowo to miasto ludzi aktywnych. Działania rozwijające sport i rekreację podejmowane są tutaj na podstawie strategii „Sport zmienia” – pierwszego tego typu dokumentu w Polsce opracowanego metodą partycypacyjną.

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna