Góra Czterech Wiatrów

(0)

Góra Czterech Wiatrów położona nad jeziorem Czos niedaleko Mrągowa jest wspaniałym punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta i okolic. W 2004 r. otwarto tu „Ośrodek Narciarski G4W”, który już dwa lata późniejzdobył pierwszą nagrodę w konkursie na „Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur”.

Zimą G4W staje się Mazurską Stolicą Sportów Zimowych. Działają tu 2 wyciągi narciarskie, 5 tras zjazdowych, snow park, trasa igielitowa, tor saneczkowy i snowboardowy, lodowisko. Ponadto na G4W wybudowano nowoczesne schronisko. Na terenie ośrodka działają wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, oferujące również serwis narciarski. Latem do Półwyspu Czterech Wiatrów można dopłynąć promem. U podnóża „góry” znajduje się niewielka plaża z wypożyczalnią rowerów, quadów i sprzętu wodnego.

Atrakcje w pobliżu

Koszary wojskowe w Mrągowie

Koszary wojskowe w Mrągowie

Dawne koszary piechoty przy ul. Wojska Polskiego to zespół 22 zabytkowych budynków z przełomu XIX i XX wieku. Na kompleks składają się: koszarowce, biuro przepustek, kasyno oficerskie, budynki administracyjne i gospodarcze, place musztry. Koszary stanowią jeden z najlepiej zachowanych przykładów pruskiej architektury neogotyckiej w regionie.

Rezerwaty przyrody chronionej na terenie gminy Piecki

Rezerwaty przyrody chronionej na terenie gminy Piecki

Rezerwat leśny Królewska Sosna został utworzony w 1959 r. Na jego terenie znajdują się dwa pomniki przyrody: „Królewska Sosna” i „Dąb nad Mokrem”.

Rezerwat torfowiskowy Zakręt o pow. 105,8 ha to obszar morenowy porośnięty dwustuletnim borem mieszanym. Na jego terenie znajdują się trzy jeziora z pływającymi wyspami. Można tam zobaczyć różnorodne gatunki roślin, pomnik przyrody „Zakochana Para” (splecione ze sobą sosna i dąb) i głazy narzutowe.

Wypoczynek nad wodą

Wypoczynek nad wodą

Oczywistą atrakcją turystyczną Mrągowa, wynikającą z położenia pomiędzy jeziorami jest możliwość skorzystania z dwóch strzeżonych plaż, znajdujących się na terenie miasta. W pobliżu plaż działają wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz boiska do siatkówki i koszykówki. Wspaniałą propozycję dla rodziców z dziećmi stanowią place zabaw.

Mrongoville

Mrongoville

Western City „Mrongoville”, odwzorowanie typowego XIX-wiecznego miasteczka z Dzikiego Zachodu, to jedna z największych atrakcji województwa warmińsko-mazurskiego.

Zabytki miasta

Zabytki miasta

Historia miasta wyraża się poprzez zabytki:

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna