Góra Czterech Wiatrów

(0)

Góra Czterech Wiatrów położona nad jeziorem Czos niedaleko Mrągowa jest wspaniałym punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta i okolic. W 2004 r. otwarto tu „Ośrodek Narciarski G4W”, który już dwa lata późniejzdobył pierwszą nagrodę w konkursie na „Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur”.

Zimą G4W staje się Mazurską Stolicą Sportów Zimowych. Działają tu 2 wyciągi narciarskie, 5 tras zjazdowych, snow park, trasa igielitowa, tor saneczkowy i snowboardowy, lodowisko. Ponadto na G4W wybudowano nowoczesne schronisko. Na terenie ośrodka działają wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego, oferujące również serwis narciarski. Latem do Półwyspu Czterech Wiatrów można dopłynąć promem. U podnóża „góry” znajduje się niewielka plaża z wypożyczalnią rowerów, quadów i sprzętu wodnego.

Atrakcje w pobliżu

Koszary wojskowe w Mrągowie

Koszary wojskowe w Mrągowie

Dawne koszary piechoty przy ul. Wojska Polskiego to zespół 22 zabytkowych budynków z przełomu XIX i XX wieku. Na kompleks składają się: koszarowce, biuro przepustek, kasyno oficerskie, budynki administracyjne i gospodarcze, place musztry. Koszary stanowią jeden z najlepiej zachowanych przykładów pruskiej architektury neogotyckiej w regionie.

Mrągowo rowerową stolicą Mazur

Mrągowo rowerową stolicą Mazur

Mrągowo to miasto ludzi aktywnych. Działania rozwijające sport i rekreację podejmowane są tutaj na podstawie strategii „Sport zmienia” – pierwszego tego typu dokumentu w Polsce opracowanego metodą partycypacyjną.

Park Sikorskiego w Mrągowie

Park Sikorskiego w Mrągowie

Park Sikorskiego rozciąga się przy ul. Brzozowej. Dawniej ten najwyższy punkt Mrągowa nazywano Wzgórzem Jaenike – dla upamiętnienia burmistrza Hermana Jaenike, za czasów którego (pod koniec XIX wieku) miasto przeżywało okres szybkiego rozwoju. Przed I wojną światową wzgórze było popularnym miejscem imprez kulturalnych.

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna