Ścieżka spacerowa wokół jeziora Ołów

(1)

Ścieżkę otaczającą malownicze jezioro Ołów zbudowano w 2011 r. Jest to jedna z ważniejszych atrakcji Rynu. Można tu poczuć prawdziwie mazurski klimat i rzeczywisty kontakt z przyrodą.

Trasa rozpoczyna się w pobliżu zamku, tuż przy plaży. Następnie otacza jezioro Ołów pętlą długości pięciu kilometrów. Wije się malowniczo w przeważającej części tuż nad samym brzegiem. Jezioro Ołów ma 61 ha powierzchni i jest jednym z najczystszych w okolicy. To ulubione miejsce płetwonurków. Nad jeziorem znajduje się przestrzeń rekreacyjna ze stylowymi wiatami, ławeczkami, boiskiem i miejscem na ognisko. W okolicy usytuowana jest miejska plaża i strzeżone kąpielisko z pomostami. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu wodnego: łodzi, kajaków i rowerów wodnych. Interesującym obiektem jest też dawna winnica krzyżacka, górująca nad jeziorem.

Atrakcje w pobliżu

Zamek krzyżacki w Rynie

Zamek krzyżacki w Rynie

Zamek w Rynie jest drugim co do wielkości zamkiem krzyżackim w Polsce. Zbudowano go w XIV w. W 1393 roku utworzono tu komturię. Po likwidacji zakonu w 1525 r. zamek stał się siedzibą starostwa.

Wiatrak z XIX w. w Rynie

Wiatrak z XIX w. w Rynie

Wiatrak holenderski usytuowany na wzgórzu, niedaleko zabytkowego cmentarza, zbudowany w 1873 r. jest jednym z nielicznych na Mazurach i jednym z najbardziej charakterystycznych symboli miasta.

Nabrzeże Jeziora Ryńskiego

Nabrzeże Jeziora Ryńskiego

Nabrzeże jeziora Ryńskiego to jedno z piękniejszych miejsc na Mazurach. Można tu dopłynąć niemal z każdego zakątka Krainy Wielkich Jezior.

Letnie imprezy w Rynie

Letnie imprezy w Rynie

Ryn to nie tylko jeziora i piękne krajobrazy. Latem odbywają się tu liczne wydarzenia artystyczne, festiwale i imprezy plenerowe, regaty, koncerty szantowe i zabawy. 

Kopce w Orle, Notyście i Rynie

Kopce w Orle, Notyście i Rynie

Spośród rożnego rodzaju umocnień obronnych występujących na Pojezierzu Mazurskim wyróżnić można niewielkie nasypy ziemne nazywane „kopcami strażniczymi”. Ich pochodzenie nie jest oczywiste.

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna