Mrongoville

(0)

Western City „Mrongoville”, odwzorowanie typowego XIX-wiecznego miasteczka z Dzikiego Zachodu, to jedna z największych atrakcji województwa warmińsko-mazurskiego.

Działa od 2008 r. jako całoroczny ośrodek turystyczno-rekreacyjny, oferujący różnorodne przedstawienia artystyczne z udziałem profesjonalnych kowbojów, pokazy iluzji, fire show oraz Cinema 5D, Desperados – interaktywna gra dla całej rodziny. Można też zajrzeć do biura Sheriffa z aresztem, obejrzeć zabytkową lokomotywę, wstąpić do sklepiku z pamiątkami. Kowbojskie trunki i specjały kuchni Dzikiego Zachodu oferowane są przez Mexico Bar i Saloon. Dodatkową atrakcję stanowią nauka tańca country, strzelanie z łuku, rzucanie lassem czy podkową oraz poszukiwanie złota. Oferta pamiątkowych fotografii i listów gończych zapewni uwiecznienie wspomnień.

Atrakcje w pobliżu

Koszary wojskowe w Mrągowie

Koszary wojskowe w Mrągowie

Dawne koszary piechoty przy ul. Wojska Polskiego to zespół 22 zabytkowych budynków z przełomu XIX i XX wieku. Na kompleks składają się: koszarowce, biuro przepustek, kasyno oficerskie, budynki administracyjne i gospodarcze, place musztry. Koszary stanowią jeden z najlepiej zachowanych przykładów pruskiej architektury neogotyckiej w regionie.

Góra Czterech Wiatrów

Góra Czterech Wiatrów

Góra Czterech Wiatrów położona nad jeziorem Czos niedaleko Mrągowa jest wspaniałym punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta i okolic. W 2004 r. otwarto tu „Ośrodek Narciarski G4W”, który już dwa lata późniejzdobył pierwszą nagrodę w konkursie na „Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur”.

Mrągowo rowerową stolicą Mazur

Mrągowo rowerową stolicą Mazur

Mrągowo to miasto ludzi aktywnych. Działania rozwijające sport i rekreację podejmowane są tutaj na podstawie strategii „Sport zmienia” – pierwszego tego typu dokumentu w Polsce opracowanego metodą partycypacyjną.

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna