Ekomarina

(0)

Ekomarina to mini przystań żeglarska nad jeziorem Czos, przy plaży miejskiej z pomostami. Znajduje się na szlaku kajakowym rzeki Dajny.

Wyposażona jest w utwardzone nabrzeże, pływający pomost z trapami i odnogami cumowniczymi oraz slip z wyciągarką. Znajduje się tam nowoczesne Centrum Edukacji Ekologicznej, zaplecze dla ratowników oraz zaplecze socjalne w budynku bosmanatu. Mrągowska Ekomarina to także wspaniała propozycja dla rodzin z dziećmi. Na jej terenie zbudowano nowoczesny plac zabaw z huśtawkami, parkiem linowym ze skałkami i zjeżdżalniami. Całość znajduje się przy linii brzegowej jeziora na strzeżonej plaży miejskiej z pomostami. Ekomarina to także boiska do siatkówki oraz koszykówki, stoły do gry w tenisa stołowego i do gry w szachy.

Atrakcje w pobliżu

Koszary wojskowe w Mrągowie

Koszary wojskowe w Mrągowie

Dawne koszary piechoty przy ul. Wojska Polskiego to zespół 22 zabytkowych budynków z przełomu XIX i XX wieku. Na kompleks składają się: koszarowce, biuro przepustek, kasyno oficerskie, budynki administracyjne i gospodarcze, place musztry. Koszary stanowią jeden z najlepiej zachowanych przykładów pruskiej architektury neogotyckiej w regionie.

Góra Czterech Wiatrów

Góra Czterech Wiatrów

Góra Czterech Wiatrów położona nad jeziorem Czos niedaleko Mrągowa jest wspaniałym punktem widokowym, z którego można podziwiać panoramę miasta i okolic. W 2004 r. otwarto tu „Ośrodek Narciarski G4W”, który już dwa lata późniejzdobył pierwszą nagrodę w konkursie na „Najlepszy Produkt i Usługę Warmii i Mazur”.

Mrągowo rowerową stolicą Mazur

Mrągowo rowerową stolicą Mazur

Mrągowo to miasto ludzi aktywnych. Działania rozwijające sport i rekreację podejmowane są tutaj na podstawie strategii „Sport zmienia” – pierwszego tego typu dokumentu w Polsce opracowanego metodą partycypacyjną.

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna