Rejs tramwajem wodnym Ilavia

(0)

Największą, śródlądową wyspę w Polsce - Wielką Żuławę o powierzchni 84 hektarów, słynącą z tego, że w czasach przedkrzyżackich stał na niej gród pruskiego władcy plemiennego, można podziwiać z pokładu miejskiego tramwaju wodnego „Ilavia”.

Jednorazowo statek zabiera na pokład trzydziestu pasażerów. Rejsy spacerowe i czarterowe po Jezioraku, najdłuższym w Polsce jeziorze, organizowane są w samym centrum Iławy przy bulwarze Jana Pawła II. W czasie trwającego około godziny rejsu statek wpływa też na teren Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, a przed pasażerami otwierają się pośród trzcin tajemnicze zatoki i zarysy urokliwych wysp. W 2012 roku, po trwającym ponad 3 miesiące plebiscycie, Jeziorak został uznany przez czytelników podróżniczego magazynu “National Geographic Traveler” za jeden z siedmiu nowych cudów Polski.

 

Atrakcje w pobliżu

Ścieżki piesze i rowerowe

Ścieżki piesze i rowerowe

Wzdłuż brzegów rzeki Iławki i jeziora Jeziorak, od ulicy Ostródzkiej do ulicy Wańkowicza na długości 4 km ciągną się nowoczesne ścieżki piesze i rowerowe. Na trasie znajdują się pomosty widokowe, kładki dla wędkarzy, place zabaw i altany wypoczynkowe. 

Dworzec

Dworzec

Zabytkowy gmach zbudowany z czerwonej cegły, nieotynkowany. Główne wejście ozdobione jest zespołem okien wypełnionych witrażami, na których widnieje herb Iławy.

Kamionka - ośrodek szkoleniowy dla kapitanów i pilotów statków

Kamionka - ośrodek szkoleniowy dla kapitanów i pilotów statków

We wsi Kamionka, nad jeziorem Silm, znajduje się ośrodek szkoleniowy dla kapitanów i pilotów statków. Jest to jeden z trzech funkcjonujących na świecie ośrodków tego typu. Na jeziorze odtworzono, w skali 1:24, wybrane porty, kanały i rzeki. 

Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

Park Krajobrazowy Pojezierza Iławskiego

Park w centralnej części Pojezierza Iławskiego o powierzchni 20 045 ha, utworzony w 1993 r. Rezerwaty przyrody w parku to: Jezioro Czerwica – utworzone w celu ochrony kolonii kormoranów, Jezioro Karaś i Jezioro Gaudy – chroniące miejsca lęgowe ptactwa wodnego, błotnego i zespoły roślinności oraz unikatowe Jezioro Jasne z przejrzyście czystą wodą. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna