Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

(0)

Znajdująca się w ścisłym centrum miasta charakterystyczna budowla, wznosząca się ponad innymi to kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wzniesiony w latach 1847-1850.

Budowla z cegły, osadzona na fundamencie z kamieni polnych. Posiada trzy nawy oraz ornamentalny wystrój. Kościół został zniszczony w trakcie I wojny światowej - odbudowano go w stylu neogotyckim w latach 1920-1925. Do roku 1945 kościół służył wspólnocie ewangelickiej, a po II wojnie światowej przekazany został katolikom. Od strony zachodniej do korpusu przylega kwadratowa w planie wieża, zwieńczona dzwonnicą.
Duże wrażenie robi ołtarz główny, pochodzący z 1959 roku, ołtarze boczne oraz witraże, przedstawiające najważniejsze sceny z życia Jezusa Chrystusa. Tuż przed kościołem stoi figura Pana Jezusa oraz krzyż na pamiątkę wbudowania Pierwszego Krzyża Misyjnego w 1948 roku. Z wysokiej wieży w każde południe rozbrzmiewa hejnał miasta Ełku.

Atrakcje w pobliżu

Zamek

Zamek

Na wyspie leżącej w przewężeniu Jeziora Ełckiego znajdowało się pierwotnie obronne grodzisko jaćwieskie. Pierwsza wzmianka o miejscowości i zamku pojawiła się w roku 1390.

Promenada nad brzegiem jeziora

Promenada nad brzegiem jeziora

Promenada jest prawdziwą wizytówką miasta, rozciągającą się wzdłuż brzegu Jeziora Ełckiego. To ponad 6-kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa, która jest doskonałym miejscem na spacer, jazdę na rolkach czy rodzinną wycieczkę rowerową. Malownicze widoki poprawią nastrój każdemu, a odległość od ruchliwych ulic pozwali odpocząć.

Park linowy

Park linowy

Park linowyw Ełkuto jeden z najbardziej interesujących pot tym względem obiektów w regionie co niewątpliwie zawdzięcza swojej wyjątkowej lokalizacji nad samym brzegiem Jeziora Ełckiego. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna