Gmach Szkoły Artystycznej przy ulicy Armii Krajowej

(0)

Dynamiczny rozwój gospodarki i przemysłu w Ełku przypadający na II połowę XIX wieku przyniósł w konsekwencji bogacenie się mieszczaństwa, a tym samym pojawiło się zapotrzebowanie na wystawne domy i obiekty użyteczności publicznej.

Kamienica przy ul. Armii Krajowej to świadectwo tego właśnie okresu. Charakteryzuje ją bogaty wystrój elewacji, portale z rzeźbionymi drzwiami, jońskie i korynckie kapitele oraz modne wówczas sztukaterie sprowadzane z Gdańska lub Berlina. Miały one świadczyć o zamożności i wyrafinowaniu gustów właścicieli. Na parterze znajdowały się dwa sklepy, na pierwszym i drugim piętrze mieściły się dwa okazałe mieszkania z salonami. Z czasem obiekt ten stał się typową kamienicą czynszową z pokojami do wynajęcia.

Po latach rewitalizacji i modernizacji, sfinansowanych przez samorząd miasta, w roku 2008 otworzyła tu swoją działalność Szkoła Artystyczna.

Budynek jest jedną z perełek architektonicznych Ełku.

Atrakcje w pobliżu

Zamek

Zamek

Na wyspie leżącej w przewężeniu Jeziora Ełckiego znajdowało się pierwotnie obronne grodzisko jaćwieskie. Pierwsza wzmianka o miejscowości i zamku pojawiła się w roku 1390.

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Znajdująca się w ścisłym centrum miasta charakterystyczna budowla, wznosząca się ponad innymi to kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wzniesiony w latach 1847-1850.

Promenada nad brzegiem jeziora

Promenada nad brzegiem jeziora

Promenada jest prawdziwą wizytówką miasta, rozciągającą się wzdłuż brzegu Jeziora Ełckiego. To ponad 6-kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa, która jest doskonałym miejscem na spacer, jazdę na rolkach czy rodzinną wycieczkę rowerową. Malownicze widoki poprawią nastrój każdemu, a odległość od ruchliwych ulic pozwali odpocząć.

Park linowy

Park linowy

Park linowyw Ełkuto jeden z najbardziej interesujących pot tym względem obiektów w regionie co niewątpliwie zawdzięcza swojej wyjątkowej lokalizacji nad samym brzegiem Jeziora Ełckiego. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna