Park miejski

(0)

Park Miejski zlokalizowany jest w centrum miasta, w zakolu rzeki Dymer. Roślinność parkową stanowią krzewy, byliny, wrzosy i kwiaty. 

W parku znajduje się nowoczesny plac zabaw, labirynt z bukszpanu, ściana wspinaczkowa, piaskownica i altana, w której można prowadzić zajęcia dydaktyczne. Na kamiennych stołach umocowano gry planszowe. Przy jednym z wejść do parku umieszczono archiwalne fotografie, na których uwieczniono dzieje Biskupca. Na terenie parku znajduje się również mini amfiteatr. Parkowe ścieżki rowerowe, oprócz swej podstawowej funkcji, pełnią również funkcję dydaktyczno-edukacyjną: wzdłuż trasy ustawiono znaki informacyjne z objaśnieniem zasad bezpiecznego poruszania się rowerami oraz tablice informacyjne prezentujące roślinność i ptactwo występujące wzdłuż szlaku. Po rewitalizacji miejsce to jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów przyjeżdżających do Biskupca.

Atrakcje w pobliżu

Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

Jezioro Dadaj o powierzchni ponad 1000 ha jest najpopularniejszym z akwenów wodnych, znajdujących się na terenie gminy Biskupiec.

Kościół pw św. Jana Chrzciciela

Kościół pw św. Jana Chrzciciela

Kościół jest jednym z najstarszych zabytków Biskupca. Za datę powstania przyjmuje się drugą połowę XIV w. 

Jezioro Kraksy

Jezioro Kraksy

Jezioro Kraksy znajduje się około 0,5 km od centrum miasta. Brzegi akwenu zarośnięte są oczeretami - pałką wąskolistną i trzciną. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna