Park miejski

(0)

Park Miejski zlokalizowany jest w centrum miasta, w zakolu rzeki Dymer. Roślinność parkową stanowią krzewy, byliny, wrzosy i kwiaty. 

W parku znajduje się nowoczesny plac zabaw, labirynt z bukszpanu, ściana wspinaczkowa, piaskownica i altana, w której można prowadzić zajęcia dydaktyczne. Na kamiennych stołach umocowano gry planszowe. Przy jednym z wejść do parku umieszczono archiwalne fotografie, na których uwieczniono dzieje Biskupca. Na terenie parku znajduje się również mini amfiteatr. Parkowe ścieżki rowerowe, oprócz swej podstawowej funkcji, pełnią również funkcję dydaktyczno-edukacyjną: wzdłuż trasy ustawiono znaki informacyjne z objaśnieniem zasad bezpiecznego poruszania się rowerami oraz tablice informacyjne prezentujące roślinność i ptactwo występujące wzdłuż szlaku. Po rewitalizacji miejsce to jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów przyjeżdżających do Biskupca.

Atrakcje w pobliżu

Ścieżka rowerowa „Słoneczny szlak"

Ścieżka rowerowa „Słoneczny szlak"

Miłośników wycieczek pieszych i rowerowych zapraszamy do pokonania ponad trzykilometrowej trasy, biegnącej od ul. Zawadzkiego w Biskupcu do plaży miejskiej „Słoneczny Brzeg” nad jeziorem Dadaj. 

Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

Jezioro Dadaj o powierzchni ponad 1000 ha jest najpopularniejszym z akwenów wodnych, znajdujących się na terenie gminy Biskupiec.

Jezioro Kraksy

Jezioro Kraksy

Jezioro Kraksy znajduje się około 0,5 km od centrum miasta. Brzegi akwenu zarośnięte są oczeretami - pałką wąskolistną i trzciną. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna