Kościół pw św. Jana Chrzciciela

(0)

Kościół jest jednym z najstarszych zabytków Biskupca. Za datę powstania przyjmuje się drugą połowę XIV w. 

Na przestrzeni lat, w wyniku wojen toczących się na tym terenie, kościół był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. Obecny kształt zyskał w XVIII w., wtedy to przedłużono prezbiterium i dodano ołtarze boczne. W XIX w. dobudowano dwie nawy z kaplicami i poszerzono chór. Z gotyckiego stylu budowli pozostały jedynie fragmenty wieży i murów. Według opracowań historycznych, w XVI w. w wieży kościelnej mieściła się szkoła parafialna i szpital, a w późniejszym czasie punkt obserwacyjny z gniazdem karabinu maszynowego. Wyposażenie kościoła jest współczesne, za wyjątkiem dwóch ołtarzy neoromańskich uratowanych z pożaru i poddanych konserwacji w 1998 r., barokowej chrzcielnicy z kamienną misą chrzcielną, na której znajduje się scena Zwiastowania oraz pochodzącej z 1740 r. lampki wiecznej. 

Atrakcje w pobliżu

Ścieżka rowerowa „Słoneczny szlak"

Ścieżka rowerowa „Słoneczny szlak"

Miłośników wycieczek pieszych i rowerowych zapraszamy do pokonania ponad trzykilometrowej trasy, biegnącej od ul. Zawadzkiego w Biskupcu do plaży miejskiej „Słoneczny Brzeg” nad jeziorem Dadaj. 

Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

Jezioro Dadaj o powierzchni ponad 1000 ha jest najpopularniejszym z akwenów wodnych, znajdujących się na terenie gminy Biskupiec.

Park miejski

Park miejski

Park Miejski zlokalizowany jest w centrum miasta, w zakolu rzeki Dymer. Roślinność parkową stanowią krzewy, byliny, wrzosy i kwiaty. 

Jezioro Kraksy

Jezioro Kraksy

Jezioro Kraksy znajduje się około 0,5 km od centrum miasta. Brzegi akwenu zarośnięte są oczeretami - pałką wąskolistną i trzciną. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna