Jezioro Kraksy

(0)

Jezioro Kraksy znajduje się około 0,5 km od centrum miasta. Brzegi akwenu zarośnięte są oczeretami - pałką wąskolistną i trzciną. 

Na akwen składają się dwa jeziora - Kraksy Małe (powierzchnia 14 ha, maksymalna głębokość 1,7 m, linia brzegowa 1800 m) i Kraksy Duże (powierzchnia 44 ha, maksymalna głębokość 4 m, linia brzegowa 4370 m), powstałe poprzez usypanie wału w najwęższym miejscu. Wał stanowi fragment niezwykle urokliwej ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wokół jeziora. Trasę wokół akwenu utwardzono, przy plaży miejskiej wybudowano nowy pomost i ustawiono ławki. Zarówno latem, jak i zimą trasa pieszo-rowerowa oraz plaża służą miłośnikom aktywnego wypoczynku. Obecność wędkarzy potwierdza, że panują tu dogodne warunki do wędkowania. Jezioro obfituje w liny, szczupaki, okonie, leszcze i płocie.

Atrakcje w pobliżu

Ścieżka rowerowa „Słoneczny szlak"

Ścieżka rowerowa „Słoneczny szlak"

Miłośników wycieczek pieszych i rowerowych zapraszamy do pokonania ponad trzykilometrowej trasy, biegnącej od ul. Zawadzkiego w Biskupcu do plaży miejskiej „Słoneczny Brzeg” nad jeziorem Dadaj. 

Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

Jezioro Dadaj o powierzchni ponad 1000 ha jest najpopularniejszym z akwenów wodnych, znajdujących się na terenie gminy Biskupiec.

Park miejski

Park miejski

Park Miejski zlokalizowany jest w centrum miasta, w zakolu rzeki Dymer. Roślinność parkową stanowią krzewy, byliny, wrzosy i kwiaty. 

Kościół pw św. Jana Chrzciciela

Kościół pw św. Jana Chrzciciela

Kościół jest jednym z najstarszych zabytków Biskupca. Za datę powstania przyjmuje się drugą połowę XIV w. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna