Jezioro Dadaj i Słoneczny Brzeg

(0)

Jezioro Dadaj o powierzchni ponad 1000 ha jest najpopularniejszym z akwenów wodnych, znajdujących się na terenie gminy Biskupiec.

Dzięki wielogatunkowemu zarybieniu stanowi dla wędkarzy atrakcyjne miejsce połowu między innymi leszczy, linów, karasi, węgorzy, szczupaków i okoni. Głębokość jeziora dochodząca do 38,9 m przyciąga pasjonatów nurkowania.

Malownicze krajobrazy swoją urodą kuszą miłośników fotografii oraz plenerowych malarzy.

W okresie zimowym, do spotkań z jeziorem zachęca biskupiecki klub morsa, a pokryta lodem tafla idealnie nadaje się do żeglarstwa na bojerach.

W odległości około 4 km od Biskupca, w miejscowości Rukławki sytuuje się plaża miejska „Słoneczny Brzeg”. Znajduje się tu molo, plac zabaw, boisko do piłki plażowej i siatkowej, miejsce na ognisko, a także przystań żeglarska z zapleczem technicznym.

Atrakcje w pobliżu

Ścieżka rowerowa „Słoneczny szlak"

Ścieżka rowerowa „Słoneczny szlak"

Miłośników wycieczek pieszych i rowerowych zapraszamy do pokonania ponad trzykilometrowej trasy, biegnącej od ul. Zawadzkiego w Biskupcu do plaży miejskiej „Słoneczny Brzeg” nad jeziorem Dadaj. 

Park miejski

Park miejski

Park Miejski zlokalizowany jest w centrum miasta, w zakolu rzeki Dymer. Roślinność parkową stanowią krzewy, byliny, wrzosy i kwiaty. 

Jezioro Kraksy

Jezioro Kraksy

Jezioro Kraksy znajduje się około 0,5 km od centrum miasta. Brzegi akwenu zarośnięte są oczeretami - pałką wąskolistną i trzciną. 

Kościół pw św. Jana Chrzciciela

Kościół pw św. Jana Chrzciciela

Kościół jest jednym z najstarszych zabytków Biskupca. Za datę powstania przyjmuje się drugą połowę XIV w. 

Sprawdź możliwości aplikacji

Galeria multimedialna